Photo by Jack Millard on Unsplash

אפשר להבנות שינויים עסקיים

ימים של שינוי מואץ עוברים על כולנו, גברים, נשים, יחידים וארגונים, זקנים וצעירים, בעלי עסקים ובעלי בית.

השינוי שעובר אינו רק טכנולוגי (כולנו הפכנו בן רגע מומחים לזום, וידאו, סקייפ, רשתות, תוכנות, מומחי ניהול אתרים און ליין, ניהול עסקים דיגיטלי, ניהול תקשורת וירטואלי טלפונים, מחשבים).

השינוי עובר עלינו כלכלית, חברתית, אישית מקצועית והתפתחותית.

אף אחד מאיתנו לא יכול כרגע להבין אילו שווקים ייווצרו, אלו תצורות חברתיות יתאגדו, אלו ערכים ייעלמו או יצופו, אלו התנהגויות נפתח ולא נרפה ואלו התנהגויות נשמיד ונטמון בעבר, אין לנו כרגע מושג איך יתעוררו לחיים החדשים - ההרגלים הישנים, ואיפה בדיוק אנחנו נעמוד ביחס אליהם.

המוח של כולנו משתנה בימים אלו, אולם המוח הוא רקמה ביולוגית וקצב השינוי של רקמה ביולוגית נמוך מקצב השינוי של תהליכים טכניים.

לכן חשוב דווקא בעת הזאת שתפתחו רגישות יתר ותשימו לב לעצמכם, תעקבו, תחקרו תלמדו, ובעיקר תקשיבו לתגובות, לרגשות, למחשבות, המתעוררות בכם כאשר אתם מבצעים פעילות חדשה, או דבקים בסדר העולם הישן. רשמו לפניכם מה מדליק אתכם, מה מעורר בכם השראה, מה מזניק את החשיבה קדימה, מה בולם, מה עוצר, איפה נתקעים.

כולנו יודעים שהמוח מסוגל להשתנות כל הזמן. ואנו יודעים שהוא משתנה מהר יותר וחזק יותר בתגובה לחוויות ולאט יותר בתגובה לרעיונות, דיבורים או עזרים ויזואליים.

כולנו גם יודעים שיש סוגים שונים של בני אדם ואימוץ תהליכי שינוי מתנהל אחרת אצל כל אחד מאיתנו.

בואו נבדוק: איזה טיפוס אתם

האם אתם טיפוסים של הימנעות, אנשים המעדיפים את המוכר, הידוע, זקוקים לביטחון שבשגרה, אנשים המסתפקים במה שיש ושמחים בחלקם. אנשים המאמצים שינויים בקצב איטי, בזהירות ומתוך מחשבה.

או שאתם טיפוסים של התקרבות, אנשים הדוחפים עצמם חזק קדימה, לעבר האופק הלא נודע, אנשים סקרניים חקרניים, תאבי ידע שלא מפחדים מכישלון והם מוכנים לאמץ כל שינוי גם אם הוא לא מתאים להם ככפפה ליד. אנשים החיים נוח בתנאי אי ודאות ומוכנים לקחת סיכונים ברמה מודעת ומתוך אחריות.

ויתכן כי במעגלים מסוימים אתם מתנהגים בהימנעות ובמעגלים אחרים של החיים אתם משלבים התקרבות.

ברצוני לציין כי במחקרים שונים נמצא כי המוח מתפתח בסביבה חברתית ויש לסביבה השפעה חזקה על ההתפתחות לא נמצאו  במחקרים הבדלים בין-דוריים, ודור ה- Z כמו דור ה- X, כמו דור ה-Y מפתח כל אחד לעצמו קיבעונות, חסמים, או, מאיצי התנהגויות.

שינויים עסקיים בימים אלו נוגעים לא רק ביצירת מוצרים חדשים, אלא גם בסלילת דרכים חדשות אל לב הלקוח, בטיפוח תקשורת בונה ויוצרת, בריפוד המכשולים איתם מתמודד ציבור הלקוחות ובהעצמתו ומיקוד תשומת הלב שלנו לקשייו ולצרכיו

איך אנחנו נעזרים במידע הזה לגבי השנוי העסקי?

שלב 1 - זהו שלבים ניהוליים, אישיים, תפעוליים בין חשיבה עסקית של התקרבות וחשיבה עסקית של הימנעות.

שלב 2 - זהו את התנהגותם של הלקוחות ודרגו לשתי קבוצות. החליטו על אסטרטגיה מתאימה לכל קבוצה. בקבוצות גדולות של לקוחות יהיו כמובן פילוחי משנה.

שלב 3 - שיניתם מודלים עסקיים, או התנהגות עסקית, או צורות הפעלה, קחו בחשבון שיהיו תגובות מהירות ותגובות מאחרות, לכל אחת משתי הקבוצות.

שלב 4 - כאשר תפתחו תהליך חדש פעלו בשלבים התחילו ברמת המיקרו (שינוי קטן) וסיימו ברמת המאקרו (שינוי גדול). כל פרק זמן מוגדר הקפידו על פיתוח סוג חדש של חדשנות כלשהיא.

שלב 5 - התייחסו ליצירת תהליכים חדשים בבקרה מלאה. בדקו כיצד לחבר את התהליכים לתחושות, חוויות, רגשות, המצריכות פעילות ותגובה מצד הנמען. (תהליכים הנותנים מענה טכני או תפעולי יתקבלו פחות טוב מתהליכים היוצרים מגע). בצעו ניתוח סנטימנטים של לקוחות.

שלב 6 - הכינו מודל מסודר להערכת מצב, והגדירו את המרכיבים העיקריים של תמונת המצב.

שלב 7 - לגבי עובדים העדיפו יצירת תהליכים הנוצרים מלמטה למעלה והמעיטו ומזערו את כמות התהליכים המונחתים מלמעלה למטה.

שלב 8 - הקדישו זמן רב יותר למחשבות בנושא צמיחה מאשר הזמן שתקדישו לחשיבה הישרדותית.

שלב 9 - זכרו ש"מותר האדם מן הבהמה" בזכות יכולת הבחירה ולא יכולת הבריחה, לכן עקבו בתשומת לב אחרי ההרגלים היומיים, בחרו במודעות והתבוננות עצמית, שימו לב מתי אתם פועלים מתוך בחירה מודעת ומתי אתם בורחים אל שערי גן העדן שנסגר אחריכם, קרי ההרגלים הישנים. הבחירה מאפשרת לכם לקיחת אחריות ויצירת משמעות להיותכם, לעסקיכם, למוצריכם, לדרכים שאתם בוחרים לפסוע בהם עם הלקוחות ולתקשורת שאתם יוצרים אתם.

שלב 10 - אמצו אל ליבכם את אמרתו של מרסל פרוסט: "התגליות האמיתיות אינן מורכבות ממציאת ארצות חדשות, אלא מראייתן בעיניים חדשות".

זה הזמן לעמוד לשרותכם ללא תמורה ללא התחייבות

שתפו את חבריכם, לקוחותיכם, עובדיכם

לכל שאלה, בעיה, רצון לשתף, צורך להתייעץ

בואו נדבר 0544.531.435

חזרה